Zakład Elektroniczny Letronik licznik-klientow.com.pl biuro@letronik.pl 20201001

Internetowy licznik klientów All in one lOVC1.

Licznik klientów lOVC1

Licznik klientów lOVC

Licznik klientów lOVC

Licznik klientów lOVC

Wprowadzenie.

Nasz internetowy licznik klientów letronikOVC1 jest wyjątkowym produktem - wyjątkowo prostym w montażu. Po jednej stronie przejścia przykleja się zintegrowany licznik, po drugiej reflektor, podłącza licznik do gniazdka 230V i po kilku minutach raporty są na stronie WWW.

Internetowy licznik klientów lOVC1 produkowany przez firmę Z.E. Letronik jest zintegrowanym urządzeniem typu All in One z wbudowanym kompletnym systemem liczącym. W niewielkiej obudowie zamknięty jest wysokiej klasy szybki refleksyjny czujnik, specjalny moduł interfejsu, odpowiednio oprogramowany komputer z zainstalowaną kartą WIFI. Licznik wymaga tylko podłączenia do najbliższego gniazda zasilającego 230VAC przez załączony zasilacz. Dzięki temu instalacja systemu liczącego jest bardzo prosta - po jednej stronie przejścia na wysokości 1,2 .. 1,4 metra nad posadzką montuje (np: przykleja) się zespolony licznik, po drugiej reflektor (małe lusterko odblaskowe). Licznik można zamocować przewodem zasilający w dowolną stronę, dzięki czemu łatwo go podłączyć do gniazda znajdującego się przy podłodze lub w suficie podwieszanym. W stosunku do systemów całkowicie bezprzewodowych można uznać, że przewód zasilający jest pewnym utrudnieniem w montażu, ale dzięki niemu nie mamy ciągłego problemy z wymianą baterii. Licznik wysyła dane do aplikacji zainstalowanej na lokalnym komputerze albo na odległym serwerze. W obu przypadkach raporty są dostępne przez przeglądarkę www. Dane z wielu liczników mogą spływać na jeden serwer, można tworzyć raporty dla całości sieci, definiowanych grup lub poszczególnych liczników. Rekordy tworzone są co godzinę, można je sumować w dni i miesiące. Opis systemu raportów jest tutaj->. Aplikacja może być uruchomiona na serwerze klienta lub na naszym. Minimalna wersja usługi na naszym serwerze jest bezpłatna.

Przykład raportów.

Zawartość zestawu.


Zawartość zestawu.
 • Licznik zintegrowany z przewodem zasilającym.
 • Karta wifi (w liczniku)
 • Reflektor
 • Zasilacz
 • Kabel sieciowy (tylko do konfiguracji)

Instalacja.

Konfiguracja.

Konfiguracja WI-FI

Do poprawnej pracy licznik potrzebuje dostępu do internetu WI-FI. Jego karta sieciowa musi być skonfigurowana na sieć dostępną w miejscu lokalizacji. Licznik można zakupić razem z access pointem, licznik zostanie u nas skonfigurowany na ten access point i na naszą stronę www. W takiej sytuacji żadna konfiguracja nie jest potrzebna. W przeciwnym przypadku należy skonfigurować kartę sieciowa licznika. Konfiguracja jest standardowa, opisana w instrukcji montażu.

Licznik klientów konfiguracja wifo

Konfiguracja bazy danych.

Jeśli licznik jest zamówiony do współpracy z naszą www, wersją płatną lub bezpłatną, to baza danych jest skonfigurowana. Jeżeli nie, to trzeba ją skonfigurować samemu.

Konfiguracja alarmów

Licznik ma wbudowany mały sygnalizator dźwiękowy. Może potwierdzać dźwiękiem naliczenie (chime) oraz alarmować, jak czujnik jest zasłonięty dłużej niż minutę (alarm). Oba parametry są konfigurowane.

Lampki kontrolne

Licznik wyposażony jest w lampki kontrolne.
Lampki kontrolne licznika
       klientów


Funkcja

Kolor

Tryby

Zasilanie

Zielony

Świeci, jeżeli jest prawidłowe zasilanie.

Internet

Niebieski

Pojedyncze błyski co 4 sekundy – brak połączenia z internetem

Podwójne błyski co 4 sekundy – jest połączenie z internetem

Świeci z krótkimi przerwami co 4 sekundy – połączony z serwerem.

Licznik – monitor czujnika

Czerwony

Pojedyncze mignięcie – przejście naliczone

Szybkie miganie – czujnik przesłonięty

Test konfiguracji i licznika

Połóż licznik na stole. Podłącz do zasilania. Zielona lampka powinna się od razu zapalić na stałe. Po minucie powinna zacząć migać co 4 sekundy lampka niebieska. Po kilku minutach lampka powinna zacząć migać podwójnie lub świecić prawie stale a czerwona szybko migać. Jeżeli ustawiony jest alarm, to będzie słychać sygnał. Połóż reflektor na czujniku (czerwone okienko). Czerwona lampka powinna zgasnąć. Jeżeli tak jest - wszystko jest w porządku.

Testowanie licznika klientów.

Montaż licznika klientów.Po jednej stronie wejścia na wysokości 1,2 ... 1,4 metra nad posadzką przymocuj licznik. Wybierz tą stronę przejścia która umożliwia łatwiejsze podłączenie licznika do gniazda zasilającego. Podłącz do zasilania i poczekaj, aż zacznie migać czerwona lampka w liczniku. Wtedy po drugiej stronie wejścia naprzeciwko licznika przyłóż do ściany reflektor. Czerwona lampka w liczniku powinna zgasnąć. Przesuwając reflektor po ścianie możesz znaleźć granice obszaru, w którym licznik "widzi" reflektor (czerwona lampka w liczniku zgaszona). Reflektor najlepiej zamontować w środku tego obszaru. Po zamontowaniu reflektora należy sprawdzić działanie licznika. Należy powoli zasłaniać reflektor, do momentu zapalenia się czerwonej lampki w liczniku. Zasłonięcie reflektora w tym momencie powinno wynosić przynajmniej 1/3 powierzchni reflektora.

Uwagi do wyboru miejsca instalacji zintegrowanego licznika klientów.

Licznik klientów liczy przecięcia wiązki promieniowania rozciągającej się między licznikiem a reflektorem. Dlatego wiązka może być przecinana tylko przez liczone osoby. Nie mogą w jej przecinać jakieś inne przedmioty, bo spowodują fałszywe naliczenia. Nie mogą to być na przykład drzwi otwierane do środka. W miejscu pomiaru osoby liczone powinny zdecydowanie wchodzić i wychodzić, a nie stać i się wahać, co też może powodowa naliczenia. Trzeba także uważać na ekspozycje towaru i materiałów reklamowych, aby osoby podchodzące do towarów lub biorące ulotki nie powodowały fałszywych naliczeń. Jeżeli nie da się uniknąć przecinania wiązki przez drzwi otwierane do środka, należy zastosować nasz uniwersalny internetowy licznik klientów z odpowiednim czujnikiem.
/data/dokumentacje/liczniki/lOVC/doc/edit/lovc1/lovc1letter.html
Zakład Elektroniczny Letronik licznik-klientow.com.pl biuro@letronik.pl 20201001